poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r.
Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Co to igniezno.pl
Subskrypcja
Uwagi, sugestie ...
 
Wiadomości
miejskie
kulturalne
sportowe
Media
Przemiany
Przegląd Gnieźnieński
O Gnieźnie
edukacja
historia
kultura
rozrywka
teleadresy
turystyka
zdrowie
Na skróty
Galeria

  
Wiadomości
06/07/2006  - [kulturalne]
Filmowa uczta- start 10 lipca!

Kliknij aby zobaczyć powiększenieJuż 10 lipca w Słupcy (woj. Wielkopolskie) rozpocznie się trzecia edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego "Europrowincjonalia 2006". W tym roku zapowiada się on wyjątkowo atrakcyjnie, oprócz ciekawych filmów będzie sporo dobrej muzyki i teatru.

Inauguracja tegorocznego festiwalu zaplanowana jest w słupeckim Starostwie, a dodatkową atrakcją będzie zapewne wystawa 70 archiwalnych plakatów filmowych, z których najstarszy ma blisko 100 lat.

Jak co roku seanse będą wyświetlane w ciągu dnia-specjalny namiot filmowy stanie w centrum miasta, oraz po zmierzchu-w malowniczo usytuowanym nad jeziorem amfiteatrze.

W trakcie festiwalu zprezentowanych zostanie 25 produkcji europejskich, w tym 2 filmy animowane. Ponadto "Europrowincjonalia 2006" stana się przyczynkiem ku prezentacji szeroko pojętej sztuki, tak więc obok filmowej uczty będzie można obejrzeć spektakularne poczynania teatru "Porywaczy ciał" oraz teatru tańca i ognia "Los Fuegos".

Uwieńczeniem tegorocznego III Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Slupcy będzie koncert finałowy, w którym wystapi Justyna Steczkowska, Sztywny Pal Azji oraz Dj Kostek.

Wstęp na wszystkie projekcje oraz imprezy towarzyszące jest bezplatny, a to za sprawa pomocy finansowej m.in. Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Szczegółowych informacji dotyczących festiwalu należy szukać na www.independent.pl, www.szorty.pl, www.stopklatka.pl oraz w portalu www.o2.pl, który jest patronem medialnym "Europrowincjonali 2006".

Serdecznie zparaszamy!


Kliknij aby zobaczyć powiększenie Kliknij aby zobaczyć powiększenie Kliknij aby zobaczyć powiększenie Kliknij aby zobaczyć powiększenie 

o igniezno.pl | redakcja | reklama | zastrzeżenia prawne | kontakt
© 2004 - 2019 r. igniezno.pl | Wykonanie i opieka Logi.pl