czwartek, 23 maja 2019 r.
Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Co to igniezno.pl
Subskrypcja
Uwagi, sugestie ...
 
Wiadomości
miejskie
kulturalne
sportowe
Media
Przemiany
Przegląd Gnieźnieński
O Gnieźnie
edukacja
historia
kultura
rozrywka
teleadresy
turystyka
zdrowie
Na skróty
Galeria

  
Wiadomości
24/08/2006  - [kulturalne]
Pokłosie wystawy i sesji naukowej

Kliknij aby zobaczyć powiększenieModernizm w lustrach współczesności - tak nazywała się największa tegoroczna artystyczna jaka odbyła się w Gnieźnie.

Niedawno ukazał się katalog z zapisem odczytów sesji naukowej towarzyszacej wystawie, która miała miejsce w Galerii Blick w Kolegium Europejskim. Publikacja naukowa redagowana przez Jacka Jagielskiego wykładowcę ASP w Poznaniu i Grażynę Gajewską wykładowcę Kolegium Europejskiego zawiera obok bogatej części ilustracyjnej zapis wystąpień naukowych specjalistów z całego kraju. Wśród autorów odczytów znajdujemy gnieźnian: Grażynę Gajewską z odczytem Wenus restaurowana czyli o pięknie cyborgów oraz Jarosława Mikołajczyka i Marcina Pietruszewskiego z tematem Objeckt sonore - o modernistycznych źródłach nowego rozumienia pojęcia dźwięku. Wystawa do której doszło dzięki wspólnym wysiłkom kustosz Galerii Blick Grazyny Gajewskiej, Ewy Mierzowskiej - Kruse Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i Kolegium Europejskiego prezentowała wspaniały dorobek meblarstwa Bauhausu i wspólczesne prace wykładowców i profesorów poznańskiej ASP. Wydanie solidnej publikacji jest zapewne godnym zwieńczeniem tego wydarzenia.


Kliknij aby zobaczyć powiększenie Kliknij aby zobaczyć powiększenie Kliknij aby zobaczyć powiększenie Kliknij aby zobaczyć powiększenie 

o igniezno.pl | redakcja | reklama | zastrzeżenia prawne | kontakt
© 2004 - 2019 r. igniezno.pl | Wykonanie i opieka Logi.pl