Interaktywne Gniezno

informacje, Gniezno, kultura, sport, rozrywka, imprezy, biznes, e-kartki, gniezna, gnieznu, plan miasta, rozkłady, gniezno, komunikacja, katalog, stron, WWW, czat, arena, ogłoszeniainformacje, Gniezno, kultura, sport, rozrywka, imprezy, biznes, e-kartki, gniezna, gnieznu, plan miasta, rozkłady, gniezno, komunikacja, katalog, stron, WWW, czat, arena, ogłoszenia

czwartek, 21 listopada 2019 r.
Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
Obchodzimy - Światowy Dzień Telewizji

...powrót na igniezno.pl
Strona główna serwisu
Subskrypcja

Rozmowy kulturalne
Wydarzenia
Grupy aktywne kulturalnie
Miejsca kulturalne
Ludzie sztuki
Literatura gnieźnieńska
Instytucje kultury
Imprezy stałe
Korzenie naszej kultury
igniezno.pl wspiera kulturę

Imprezy stałe ...

Imprezy stałe

Międzynarodowy Festiwal Jazz Pod Piątką
Druga połowa czerwca
ogrody Piwnicy Jazzowej Pod Piątką ul. Tumska 5
Festiwal organizowany będzie już po raz trzeci w drugiej połowie czerwca 2006. Impreza odbywa się we wspaniałej scenerii ogrodów Piwnicy Jazzowej Pod Piątką. Prywatna inicjatywa państwa Ewy i Kamila Kamyszków. Podczas festiwalu wystąpili już: Ewa Bem, Hanna Banaszak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Janusz Muniak, Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Jan Pilch, Paulina Kujawska i wielu innych polskich wybitnych jazzmanów. Gościli tu także muzycy zagraniczni miedzy innymi fenomenalny flecista i klarnecista Mack Goldsbury i zaprzyjaźniony z Piwnica Pod Piątką Tomas Sanchez – perkusjonista meksykański. Współtwórcą sukcesu festiwalu był zmarły przedwcześnie w 2005 roku Kuba Florek menager i animator. (na zdjęciu Mack Goldsbury)  

Regionalny Mityng Teatralny
kwiecień
MDK ul. Roosevelta 42

Powołany przed 6 laty z inicjatywy Teatru Wizji Czerwona Główka, Die Gruppe i MDK-u Regionalny Mityng Teatralny jest jedna z nielicznych tego typu imprez w Gnieźnie, których obraz współtworzą środowiska niezależne i instytucja kulturotwórcza. Praktyczne Mityng składa się z dwóch części pierwszej przeglądowej w której pokazują się teatry zgłoszone do konkursu. Po każdym spektaklu jest rozmowa krytyczna z jurorami i udziałem widzów. W jury od początku Mityngu zasiadają przedstawiciele teatru dramatycznego i nierepertuarowcy: aktor Andrzej Malicki, teatrolog Krzysztof Kurek, Sławek Kuczkowski (Teatr Wizji Czerwona Główka) i lalkarz Jarosław Mikołajczyk. Zespoły ubiegają się o nagrodę Złotego Gwoździa oraz nagrodę specjalną im Jana Bogusza – zwyczajowo jest nią okno witrażowe fundowane wspólnie przez MDK i Die Gruppe. Drugą część stanowią popołudnia teatralne wypełnione prezentacjami dojrzałych teatrów nie tylko z Gniezna. W roku 2006 Mityng datowany jest na dni od 20 do 22 kwietnia. Dobrym duchem Mityngu jest Edward Gramot i jego teatr. ( na zdjęciu Teatr Terminus A Quo - Ustalenia zdj. Michał Kubacki)

Festiwal Organowy
miesiące wakacyjne
Katedra

Rozciągnięty na kilka niedziel wakacyjnych Festiwal Organowy w Katedrze Gnieźnieńskiej odbył się już pięć razy. Podczas koncertów wysłuchać można wybitnych organistów nie tylko z kraju. Kierująca festiwalem Marzena Hołoga – Hauptmann stara się dobierać instrumentalistów i ich repertuar tak by każdy miłośnik muzyki organowej był zadowolony. Grali na organach naszej Bazyliki w ramach festiwalu: Andrzej Chorosiński,  Elke Völker, Paweł Radziński i inni. (zdjęcie - Katarzyna Kurpiewska i Elke Volker - koncert finałowy 2005) 


 

 

 

 

 

 

o igniezno.pl | redakcja | reklama | zastrzeżenia prawne | kontakt
© 2004 - 2019 r. igniezno.pl | Wykonanie i opieka Logi.pl